Керамзитобетон та його види

Керамзитобетон відноситься до легких форм бетону. Виготовляється він на пористих замінниках. Цінується за те, що, завдяки йому в будинку краще зберігається тепло.

Він надійніше ніж інші матеріали, такі, як цегла, піна або газобетоні конструкції. Приватні забудовники дуже часто купують готовий блок, зроблений з керамзитобетонного матеріалу. Їх можна виготовити і самостійно, за допомогою спеціального верстата. На ринку часто можна зустріти продукцію, зроблену за іншою технологією. Саме тому у матеріалу з’являються «вороги».

Що таке керамзитобетон

Зазвичай блоки виготовляються з керамзитової основи. Фракція повинна досягати від 5 до 20 мм. Ще в яке складає часто входить пісок. Для того, щоб повноцінно виготовити повнотілі вироби їх розмір не повинен перевищувати 10 мм.

Пустотілі частини повинні бути 20 мм. Якщо раптом потрібно буде додати керамзитовий пісок замість інших частин, може зменшитися міцність. Але будинок все одно залишиться в теплі і так само стійко його буде підтримувати. Ще для бетону може бути використаний пісок (кварцовий або річковий тип). З їх допомогою матеріал стає міцнішим.

Так само на масу щільності впливає і марка, обраного керамзиту. Вона повинна бути певного рівня. Найоптимальніший варіант, це М400 І 450. При цьому обов’язково дотримуються суворі умови. Тобто продукція відповідає якості, технологій, дотримуються потрібну кількість суміші і води. Бетонні блоки обов’язково потрібно пропарити і залишити в теплому приміщенні для вбирання.

Цемент повинен повністю затвердіти, лише тоді його можна буде використовувати. Невеликі фірми часто пропонують покупцям блоки, виконані з неякісного матеріалу.

Пропорції, які встановлені на виробництві можуть відрізнятися від тих компонентів, яку використовує керамзитобетонна суміш. Вона може бути на основі гравію або щебню. На кожному підприємстві можуть підбирати певні типи сумішей. Можна навіть отримати марку однієї і тієї ж фірми, але в ній будуть різні пропорції. Для цього додають більше піску або цементу.

Вода і цемент має співвідношення від 0, 5 до 1. Багато що залежить від використаних матеріалів.

Види керамзиту

Головна характеристика, це вибір марки по міцності і щільності. Від цього залежить те, наскільки пропорційно буде змішана суміш з матеріалом. Але параметри не завжди можуть збігатися. Керамзитобетон ділиться на 4 види.

  • теплоізоляційний і перегородковий тип;
  • стіновий і облицювальний варіант.

Перші два варіанти виготовляють з невеликою масою піску. У стені багато цементу, який піддають витримці. Якісні суміші не повинні кришитися і здатні витримувати сильні навантаження. Ви можете придбати якісний бетон за посиланням.

Так само варто знати, що блоки, зроблені на фабриках, бувають пустотілого і повнотілої типу. Якщо багато пустот, значить менше буде міцність. Але з цього всього можна виділити головна перевага, це економія електроенергії в будинку. Якщо конструкція важка, використовуйте вироби повнотілої варіанту, з міцним покриттям.