Торгівля кругляком дубу через публічні аукціони електронної системи Прозорро

Сьогодні кожен бажаючий може купити кругляк дуба на офіційних майданчиках системи Prozorro.Sale. Продаж необробленої деревини на електронних аукціонах доступний для громадян України та підприємств з лютого 2020 року. З цієї пори обсяги торгівлі неухильно збільшуються, що свідчить про те, що бізнес оцінив новий механізм, запропонований урядом.

Купити кругляк дубу через систему ProZorro.Sale

Ідея проведення аукціонів з продажу необробленої деревини через систему Прозорро показала свою ефективність. Якщо раніше тільки деякі вітчизняні лісові господарства реалізовували ліс-кругляк на публічних торгах, то тепер для великих підприємств, дохід яких становить від 10 млн. грн. в рік, це стало обов’язковим, що прописано в Постанові Кабінету Міністрів № 1178.

Цей документ передбачає наступні правила при продажу лісу-кругляка сосни чи іншої деревини:

  • лісові господарства повинні виставляти на аукціони 25% всього обсягу заготовленої деревини щомісяця;
  • мінімальна вартість лота – 200 тис. грн;
  • мінімальний обсяг лота – 150 куб. м.

Більшість вітчизняних підприємств деревообробної галузі перейшли на онлайн закупки деревини через майданчики системи Прозорро, так як це не тільки безпечно. прозоро, але й економічно доцільно.

Чому торгівля через ProZorro.Sale – це вигідно

На акредитованих майданчиках ProZorro.Sale сировину продають провідні відчинянні лісові господарства, що дозволяє отримати низькі ціни, в тому числі завдяки відсутності посередників. Для того, щоб взяти участь в онлайн-торгах кругляком дуба, необхідно зареєструватися на торгівельному майданчику та обрати потрібний аукціон за допомогою фільтрів. Більш детальну інформацію можна отримати за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kupiti-dub-kruglyak-vigidno-na-prozoroprodazhi/.

Щодня в системі ProZorro.Sale укладаються угоди купівлі-продажу необробленої деревини. Від звичайних аукціонів така процедура продажу відрізняється публічністю. Кожен учасник надає пакет документів, переглянути які може будь-який громадянин. Крім цього, в публічному доступі знаходиться інформація про результати аукціону, всі бажаючі можуть бути присутніми під час продажу в режимі реального часу. Такі процеси допомагають ліквідувати корупційні схеми та зловживання при продажу деревини в Україні.